Krea FILM | BLOG SAYFASI

PROJELERİMİZ İLE İLGİLİ DETAYLARI VE BİLGİLERİ BU SAYFADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

Ünlü Diziye Panasonic VariCam Kamera

Blog yazarı: Krea Film | 2015-06-30

  Ünlü Alman polisiye dizisi Tatort’ın 2016 baharında yayınlanacak olan son bölümü, Panasonic VariCam kamera ile çekilecek. NDR’nin sipariş ettiği yeni Tatort Himmelfahrt’ın başrollerinde Wotan Wilke Möhring ve Franziska Weisz oynayacak. Dizinin yönetmeni Özgür Yıldırım, yapımcısı Wüste Medien GmbH.

Tatort ilk olarak 1970 yılında, Pazar akşamları yılda yaklaşık 30 kez yayınlanmaya başladı. Toplamda 950 bölümle Almanya, Avusturya ve İsviçre’de yapılan her yayını 12 milyona kadar kişi izledi.

Tatort Himmelfahrt Görüntü Yönetmeni Matthias Bolliger şunları söyledi: “VariCam 35’in verdiği genel izlenim çok iyi. Görüntü sinematik; parlak ışıklarda renkli kırpılma yok ve gölgelerdeki siyah-beyaz kontrastı iyi. 800 ve 5000 ISO’daki ikili ISO işlevi çok kullanışlı ve yeni çalışma biçimleri, farklı görünüş yaratma imkanı sunuyor. Post prodüksiyon açısından bakıldığında birden fazla görüntü akışını aynı anda kaydedebilme işlevi çığır açıcı bir özellik, ve önümüzdeki yıllarda endüstri standardı haline geleceği neredeyse kesin.”

2014 Eylül ayında piyasaya çıkan VariCam 35, yeni geliştirilen bir Super 35mm MOS sensöre sahip. Görüntüler saniyede 120 kareye kadar değişen kare hızlarında yönetilebiliyor. Kamera AVC-ULTRA’da 4K ve UHD, AVC-Intra 100’de 2K ve 1080p kayıt formatlarıyla çalışıyor.

BROADCASTER İNFO