Krea FILM | BLOG SAYFASI

PROJELERİMİZ İLE İLGİLİ DETAYLARI VE BİLGİLERİ BU SAYFADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

ALEXA Bağımsız Filmleri Destekliyor

Blog yazarı: Krea Film | 2015-08-11

   Kevin Corrigan’ın başrol oynadığı komedi filmi Results’da yeni boşanan adam vücudunu şekle sokmak için spor salonuna gider. Burada tanıştığı iki kişisel eğitmen, hayatını iyileştirmesi için boşuna yardım etmeye çalışırlar. Results 2014 Film Independent ARRI Feature Film Grant ödülü alınca bağımsız filmi ALEXA ile çekmek mümkün hale geldi.

   Görüntü yönetmeni Matthias Grunsky kamerayı zaten tanıyordu: “ALEXA dijital kameralar arasında benim ilk tercihim. Şimdiye dek kullandığım veya denediğim tüm kameralar arasında enlem genişliği ve renk sunumu gözlerimi kamaştırıyor. Özellikle zaman kısıtlamalı ve düşük bütçeli projelerde güvenilirlik çok önemli bir unsur, ve ALEXA son yıllarda benim projelerimde kendini kanıtladı.”

   Texas’ta çekilen Results için Austin’deki MPS Camera şerit, elektrik ve lensler sağladı. Yapımda düşük bütçe, küçük ekip ve yaz sıcağı zorlukları vardı. Yönetmen Andrew Bujalski şunları söyledi: “Bağımsız film yapımcılığı her zaman bir maceradır; yolumuza engel çıkmayan tek gün geçmez. Ama bütün bu engelleri güzel görüntülere dönüşen ALEXA ile aşmak bir zevk.”

Results filminin ilk gösterimi Sundance Film Festivalinde yapıldı ve ABD’deki salonlarda gösteriliyor.