Krea FILM | BLOG SAYFASI

PROJELERİMİZ İLE İLGİLİ DETAYLARI VE BİLGİLERİ BU SAYFADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

ALEXA Mini Uçuşta

Blog yazarı: Krea Film | 2015-06-30

Seattle’daki içerik sağlayıcı Mindcastle firmasından Casey Warren ile Danielle Krieger, yeni ALEXA Mini’yi Freefly Systems MoVI gimbal donatımı ve CineStar çoklu hava rotoru ile denemek için tasarlanmış Balloonist adlı kısa filmin arkasındaki yaratıcı isimler. Her iki firma da kameranın geliştirilmesi sırasında yardımcı oldu ve Mindcastle firmalı ikili kısa sürede ALEXA Mini ile MoVI donatımını birleştirmek için zengin deneyimlerini kullandılar. İkili küçük boy Steadicam ve dolly’ler üzerinde kullanılabildiği için ALEXA Mini’yi tercih etti. Danielle Krieger ALEXA M kameradan alıştıkları üstün görüntüyü daha küçük bir ALEXA ile elde edebileceklerini duyduklarında heyecanlandıklarını söyledi: “Çoğu kişi Mini’yi ikinci veya üçüncü kamera olarak kiralayacak olabilir, fakat hem sahibi hem kullanıcı olarak bizim için ana kamera olma potansiyelini taşıyordu, bu nedenle bir ses girişli ve küçük olmasını istedik, Freefly ise gimballer için en uygun yapıda olmasını talep etti. Sanırım ARRI birçok kişinin taleplerini dinledi ve bu da ALEXA Mini’nin çok çeşitli gereksinimleri karşılamasına yol açtı.”

Casey Warren Balloonist filmi fikrinden bahsetti: “MoVI ve CineStar üzerinde denemek için bir prototip kamera ABD’ye getirildi ve biz de tamamen teknik bir test yerine birkaç gün zaman olmasına rağmen kısa film çekmek istedik. Freefly Washington’daki bir vadide bulunuyor ve etrafta çok balon olması işimize yaradı. İnsanlara dünyanın en büyük renk tablosunu çekmek istediğimizi söylüyordum ve balonların gökkuşağı renkleri sayesinde bunu başardık.” Danielle Krieger: “Kamera geldiğinde Freefly tesisinde idik ve bu kadar küçük bir ürün görünce heyecanlandım.”

Casey Warren: “Kamerayı elime aldığımda hafifliği şaşırttı. Çekimin ikinci gününde sadece kamera, bir lens, MVF-1 vizör ve bir pille kamera elimde dolaştım. Kamerayı bir sırt çantasına koyup istediğiniz yere gidebileceğinizi fark ettim. Tüm ağırlığının kamera gövdesinin ön tarafına doğru olmasının avantajı çok. Kameraya bir lens taktığınızda gimbal veya çoklu rotor üzerinde kolayca dengelenebiliyor. Yerçekimi merkezi ağırlık merkezine çok yakın olduğu için, çekim yaparken gimbalin üzerindeki motorlar dengeyi korumayı kolaylaştırıyor.”

Danielle Krieger: “Tüm çekimi sadece dört saatte yaptık ve sürekli rig ve lens değiştirdik, bunu çalışmaya ara vermeden yapabilmek büyük bir imkan.”

BROADCASTER İNFO